بهترین مارک دریل

بهترین مارک دریل چیست؟

اصولا پس از آن که به این نتیجه می‌رسیم  که دریل یکی از پر کاربردترین ابزارها در محیط های صنعتی و خانگی به حساب می‌آید، چالش دوم این است که بهترین مارک دریل کدام است و چه هزینه‌ای رو باید در قبال آن بپردازیم.

اول باید تعیین کنیم که مصرف ما صنعتی و حرفه‌ای هست و یا نیمه‌صنعتی و خانگی. چرا که تعریف بهترین مارک دریل در این دو مقوله متفاوت بوده و این تفاوت، از جهت میزان کاربرد و هزینه‌ایست که برای آن می‌پردازیم.

به این ترتیب مفهوم  «بهترین مارک دریل در بازار» یا «بهترین دریل شارژی» به نسبت کاربرد و استفاده‌ی ما تغییر خواهد کرد.

 

اگر بخواهیم ساده‌تر و راحت‌تر به این موارد نگاهی بیندازیم تا انتخاب برامون راحت‌تر شود، به نظر می‌آید که باید دید اقتصادی را در این مورد دخیل کنیم تا راحت‌تر تصمیم بگیریم.

مثلا اگر ما از ابزاری که می‌خریم استفاده‌ی شغلی می‌کنیم و از آن درآمد داریم، بهتر است از برندهای معروف و حرفه‌ای که به نوعی برند جهانی محسوب می‌شوند، استفاده کنیم. البته در این راستا، حتماٌ می‌بایست هزینه‌ی چند برابری هم بپردازیم، ولی می‌دانیم که این اضافه بها در راستای ارتقای کیفیت شغلی ما بوده و منجر به افزایش سطح درآمدمان خواهد شد. در نتیجه مابه‌التفاوت هزینه خرید دستگاه حرفه‌ای در مدتی کوتاه به جیبمان برخواهد گشت. به طور قطع و یقین این انتخاب ما هیجانی و از روی احساس و تعلق نسبت به یک برند خاص نیست. چرا که فشار کاری ما به نوعیست که در برندهای ضعیف‌تر احتمال خرابی دریل بیشتر بوده و این موضوع ما را از کار انداخته و دقت، انرژی و پول ما را از بین می‌برد.

 

شرکت‌هایی که با سابقه‌ی حدودا یکصد ساله دریل شارژی یا دریل برقی تولید می‌کنند، از تجاربی برخوردارند که می‌توانند کیفیت، استقامت و حالت آرگونومیکی بهتری را طراحی کنند. در نتیجه در صورت استفاده از محصولات این شرکت‌ها، وقت ما به دلیل مراجعات پی در پی به تعمیرگاه‌ها گرفته نمی‌شود. همچنین کارمان را دقیق‌تر و تمیزتر انجام می‌دهیم و باعث می‌شود تا رضایت مشتری بیشتر جلب شود.

برای نمونه می‌توان به دریل بوش، دریل ماکیتا، دریل شارژی AEG و متابو اشاره کرد.

انواع دریل

یکی دیگر از استفاده‌های صنعتی و حرفه‌ای در خصوص دریل‌ها، دریل بتن‌کن‌ها می‌باشند که توانایی شاخص آن‌ها، سوراخ‌کاری و کنده‌کاری بر روی بتن است. دریل تخریب نیز یکی دیگر از عناوینی است که به این‌گونه دریل‌ها داده می‌شود. این نوع ابزارها به دو مدل «دو حالته» و «سه حالته» تولید می‌شوند. دریل بتن‌کن سه حالته ماکیتا مدل HR2630 و دریل بتن‌کن دو حالته ماکیتا مدل HR4003 از این نمونه هستند.

مقاله دریل شارژی چکشی

مقاله راهنمای خرید دریل شارژی

مقاله «همه چیز درباره باتری دریل شارژی»

بهترین مارک دریل ستونی

دریل ستونی یکی دیگر از انواع دریل‌های صنعتی می‌باشد و کاربردهای فراوانی دارد. قیمت دریل ستونی اصولا بر حسب ابعاد و توان الکتروموتور و سایز سه نظام، متغیر است.

دریل ستونی

 

در برندهای جهانی و حرفه ای تنها شرکتی که اقدام به تولید این مدل دریل نموده است، برند ماکیتا می‌باشد. دریل ستونی ماکیتا مدل TB 131 به صورت 5 سرعته با سه نظام 13 میلی متر طراحی و به بازار عرضه شده است.

اما بعد از برند ماکیتا، شرکت محک در ایران، متنوع‌ترین انواع دریل ستونی را به بازار ارائه کرده و توانسته است که به خوبی انتظار مصرف کنندگان بخش صنعت را برآورده نماید. (انواع دریل ستونی محک)

بهترین مارک دریل برای مصارف خانگی

مقاله راهنمای خرید بهترین دریل خانگی

اما در مقوله‌ی نیمه‌صنعتی یا خانگی، همان طور که از قبل اشاره شد، مسئله‌ی بهترین مارک دریل فرق می‌کند:

در اینجا ما گه‌گاه از دریل برای نصب پرده یا یک آینه یا ایجاد طبقه در کمد استفاده می‌کنیم. چون این کارها به ندرت انجام می‌شوند، استهلاک زیادی متوجه ابزار نخواهد شد. همچنین می‌دانیم که ما از این نوع کاربری‌ها درآمدی نداریم. بنابراین شاید بشود از برندهایی که سابقه‌ی کمتری دارند و هنوز به اندازه برندهای دیگر شناخته‌شده نیستند، استفاده نمود.

در این صورت با پرداخت هزینه‌ی کمتر، به کارهایمان نیز می‌رسیم! پس می‌توانیم از برندهایی مثل دریل توسن، دریل رونیکس، دریل DCA، دریل کرون، دریل دنلکس و دریل سفیر نیز استفاده کرد.

مقاله دریل خانگی بوش

مقاله دریل خانگی ماکیتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *