راهنمای خرید دریل شارژی

شاید بهتر باشد تا برای یک انتخاب خوب، ابتدا دریل شارژی را بهتر بشناسیم. این شناخت می‌تواند در دو زمینه بررسی شود :

  • فلسفه‌ی وجودی دریل شارژی و تاریخچه‌ی آن
  • شناخت قطعات و لوازم و قابلیت‌های در حال پیشرفت دریل شارژی

وبسایت ابزارمی قصد داردتا با بررسی این موارد شما را در انتخاب بهترین دریل شارژی موجود در بازار ( البته متناسب با کاربری خودتان ) یاری نماید.

مشاهده لیست قیمت انواع دریل شارژی

بدون شک آیتم‌های زیادی وجود دارد که به شما در مسیر انتخاب و خرید بهترین دریل شارژی کمک نماید. اما گاهی اطلاع بیشتر از قابلیت‌ها و عملکرد یک ابزار، و نوع کاربری ما باعث می‌شود تا هم کار ما به بهترین شکل انجام شود، و هم هزینه‌ی اضافی در این خصوص نکرده باشیم.

بی تردید یکی از مواردی که برای هر صنعتگر حرفه‌ای مطرح می‌شود، موضوع قیمت ابزار مورد نظر است و قیمت دریل شارژی یکی از اولین مواردی است که خودنمایی می‌کند. اما وقتی بدانیم که با یک هزینه‌ی اضافی می‌توانیم قابلیت بیشتری را در اختیار داشته  و کارمان هم بهتر انجام شود، پرداخت مبلغ بیشتر، خیلی به چشم نمی‌آید.

تاریخچه دریل شارژی

شاید یکی از دلایلی که فکر تولید ابزارهای شارژی، و در وهله‌ی اول دریل شارژی را برای شرکت‌های تولید ابزار  مطرح کرد، عدم توسعه‌ی شبکه‌های تولید و توزیع برق در سراسر جهان بود. چرا که نبودن برق در مناطقی که کمی دورتر از شهرها بودند برای کار مشکلات فراوانی را ایجاد می‌نمود.

در این حالت استفاده از ابزارهای دستی بجای برقی رَوند تولید در همه‌ی زمینه‌ها را بشدت کُند می‌کرد و دنیای آن روزها را که بشدت تشنه‌ی توسعه و پیشرفت بود، دچار ناکامی‌های فراوان می‌نمود. بنابر این کمپانی‌های مطرح جهان مثل بوش، بلک اند دکر، دیوالت، ماکیتا، متابو، آاگ و …را بر آن داشت تا با تولید این گونه از ابزارها مثل دریل شارژی، روَند تولید و توسعه و نتیجتا اقتصاد رو به رشد را سرعت بخشند.

در این مرحله شاید این سوال برای شما مطرح باشد که امروز با این همه پیشرفت و توسعه در زمینه‌ی تولید و انتقال برق، دیگر چه نیازی به تولید و توسعه‌ی ابزارهای شارژی داریم؟

علی‌الخصوص با توجه به این که باطری دریل شارژی، یا بطور کلی باطری‌های  ابزارهای شارژی خود یکی از مشکلات و معضلات محیط زیست بوده و پسماند آن آلودگی زیادی را به همراه دارد. البته بازیافت آن روش‌های خاصی را داشته و همیشه برندهای مختلف این نکته را یادآوری می‌کنند که بطور مثال باطری دریل شارژی را در سطل زباله قرار ندهید.

اما توسعه و پیشرفت از مرزهای کره زمین فراتر رفت و به فضا و نقاط دوردست کشیده شد. بنابر این توسعه‌ی ابزارهای شارژی با سرعت و قدرت بیشتری شرکت‌های تولید کننده را به رقابت کشاند. بطور مثال سازمان فضایی ناسا بسیاری از ابزارهای شارژی خود را از شرکت ماکیتا تهیه می‌کند و در ایستگاه فضایی از آن استفاده می‌نماید.

شناخت قطعات و لوازم و قابلیت‌های دریل شارژی

در مسیر پیشرفت در ابزارهای صنعتی با گروهی از ابزارها مواجه می‌شویم که نیروی محرکه‌ی آن از طریق باطری تامین می‌شود و این نوع ابزارها حتی گاهی از نظر تکنولوژی از ابزارهای برقی مجهزتر و پیشرفته ترند. شاید در ابتدا عدم نیاز به برق در این نوع ابزارها انگیزه‌ی ساخت آن را در عرصه‌ی ابزارهای صنعتی به وجود آورده و به کاربران این انتخاب را داد تا بتوانند در هر جا و در هر شرایطی بدون نیاز  به برق از آن استفاده نمایند. اما به مرور تکنولوژی در آن افزایش چشمگیری یافت و کاربران ابزار را به استفاده از آن ترغیب نمود.

از آنجا که دریل شارژی  پر مصرفترین ابزار شارژی محسوب می‌شود، وبسایت ابزارمی قصد دارد با ارائه‌ی این مقاله به معرفی تکنولوژی‌های بکار رفته در این نوع ابزارها بپردازد و تا حدی راههای استفاده‌ی صحیح از آن را مطرح نماید.

در ابتدا از وجه تمایز دریل شارژی و دریل برقی، یعنی باطری که منبع تغذیه در آن می‌باشد شروع می‌کنیم.

باطری دریل شارژی از مباحث بسیار مهم در دریل شارژی است. برای داشتن اطلاعات کاملی در مورد باطری نیکل-کادمیوم و باطری لیتیوم-یون لطفا مقاله باطری دریل شارژی را مطالعه بفرمایید.

گیربکس

پس از باطری در دریل شارژی، گیربکس چالش برانگیزترین و پیچیده‌ترین قسمت این نوع از دستگاه‌ها می‌باشد، چالش برانگیز برای تولید کنندگان و پیچیده از دید کاربران.

وقتی برندهای گوناگون به فکر طراحی دریل شارژی می‌افتند، حجم کم و قدرت و گشتاور بالای دستگاه مهم‌ترین موضوع در این زمینه به نظر می‌رسد. قسمتی از این قدرت و گشتاور با طراحی باطری تامین می‌شود، ولی واقعیت این است که سرعت و قدرت یک موتور شارژی با حجم بسیار کوچک باید تبدیل به یک قدرت و گشتاوری شود که با دریل‌های برقی رقابت نماید.

شاید شما به عنوان یک کاربر دریل شارژی این موضوع را امتحان کرده باشید که بخواهید سه نظام آن را با قدرتِ دست نگه دارید، اما قادر به این کار نبودید و نتوانستید.

تعجب شما وقتی بیشتر می‌شود که دستگاه را باز  می‌کنید و متوجه می‌شوید که یک موتور بسیار کوچک در این دستگاه طراحی شده و چنین قدرتی ایجاد می‌نماید. اینجاست که نقش گیربکس در دریل شارژی مشخص می‌شود.

در این گیربکس‌ها چندین لایه دنده وجود دارد و باعث می‌شود تا سرعت بالای موتور و قدرت کم آن به گشتاوری باور نکردنی تبدیل شود.

با وجود این قابلیت، شرکت‌های تولید کننده‌ی دریل شارژی برای وجود اختیار در تنظیم سرعت از طریق گیربکس، اغلب یک سیستم تغییر سرعت نیز برای آن طراحی کرده‌اند تا کاربر بتواند از طریق آن برای کارهای قدرتی دور کند، و فعالیت‌های سرعتی دور تند استفاده نماید.

اما این قابلیت از این هم فراتر رفته و به گیربکس‌های 3 دور تبدیل شده است. در بعضی برندها سرعت دور 3 با یک دریل برقی برابری می‌کند.

برندهای تولید کننده‌ی ابزار برقی به این موضوع هم بسنده نکرده‌اند و امکان دیگری را نیز اغلب به گیربکس دریل شارژی افزوده‌اند.

مشاهده مقاله «باتری دریل شارژی»

ترکمتر

ترکمتر،دریل شارژی را به یک دریل پیچ گوشتی شارژی  تبدیل نموده است. بنابر این شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت به راحتی به پیچ‍کاری بپردازید و به هر میزان که مایلید پیچ‌ها را سفت نمایید.

این قابلیت عموما در کارخانه‌های تولیدی کاربرد فراوان دارد. در نسل‌های جدید دریل شارژی در مواردی که میزان سفت شدن پیچ‌ها بسیار حساس است، این دریل‌ها میزان سفت شدن پیچ‌ها را از طریق ترکمتر که به یک بلوتوث مجهز است به کامپیوتر مرکزی اطلاع می‌دهند. این امکان مثلا در یک کارخانه تولید خودرو که هر پیچ می‌بایست به میزان خاصی سفت شود بسیار مفید و مهم بشمار می‌رود و تخطی از آن شاید باعث خطراتی برای آن خودرو گردد.

سیستم چکشی – ساده

امکان دیگری که در گیربکس برخی دریل شارژی‌ها طراحی شده است، سیستم چکشی – ساده است.با این امکان شما می‌توانید سوراخ‌کاری بر روی مصالح ساختمانی اعم از کاشی – سرامیک – آجر و سیمان را به راحتی انجام دهید، چرا که ضرباتی که با استفاده از سیستم چکشی ایجاد می‌شود، سوراخ‌کاری بر روی این‌گونه اجسام را آسان می‌نماید.

تمامی این امکانات در یک گیربکس دریل پیچ گوشتی شارژی به مرور ایجاد شده است و سالها طول کشیده تا به این تکامل برسد.گیربکس‌ها در ابتدا تنها نقش ایجاد گشتاوری قوی‌تر از گشتاور موتور را داشتند. سپس ترکمتر به آن اضافه شد و بعد از آن تغییر در سرعت خروجی، اول دو سرعته و سپس سه سرعته، و بعدها سیستم چکشی و ساده نیز به آن افزوده شد.

موتور دریل شارژی

موتور دریل‌های شارژی نیز به مرور دچار تحولاتی شدند.

برخی موتور‌هادارای ذغال‌های قابل تعویض بودند،و در برخی دریل شارژی‌ها موتور‌ به صورت یک پک کامل بودکه در آن‌ ذغال قابلیت تعویض نداشت. در هر دو مدل، موتور دارای دو عدد بالشتک هست که از آهن‌ربایی دائم تشکیل شده و به عنوان قطب N و S عمل می‌نماید. سیستم متحرک هم یک آرمیچر می‌باشد که از هسته سیم پیچ شده باضافه کلکتور تشکیل شده است.

در موتورهایی که ذغال قابل تعویض نیست، اتمام ذغال خبر از استهلاک کلی موتور داده و تعمیر این‌گونه دریل شارژی فقط با تعویض موتور میسر می‌شود. اما در موتورهایی که قابلیت تعویض ذغال را به صورت جداگانه دارند، سرویس و تعمیر دستگاه با تعویض ذغال و یا تعویض بلبیرینگ‌های دو طرف آرمیچر بسادگی انجام می‌شود.

به مرور تکنولوژی در موتور دریل شارژی نیز تاثیر خود را گذاشت و به علت مشکلاتی که در موتورهای دارای ذغال به وجود می‌آمد و تعویض ذغال هزینه‌هایی را برای کاربران ایجاد می‌نمود، طراحان را بر آن داشت تا موتورهای بدون ذغال یاbrushless  طراحی نمایند.

یکی از مشکلات در موتورهای دارای ذغال، گرمایی هست که در اثر اصطکاک ذغالها و کلکتور ایجاد می‌شود و خود این موضوع تلفات گرمایی فراوانی را ایجاد می‌نماید و باعث کم شدن عمر مفید دستگاه می‌شود.

اما در موتورهای بدون ذغال یا براش لس این نقیصه برطرف شده است. در اینگونه موتورها برخلاف موتورهای نسل قدیم از بالشتک سیم پیچی شده و یک روتور بدون سیم پیچی استفاده شده که نقش آرمیچر را بازی می‌کند ولی دیگر خبری از کلکتور و ذغال نیست. بنابر این تلفات تا حد قابل توجهی در این موتورها کاهش یافته و عمر مفید تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است.

بدنه دریل شارژی

پس از تحول در گیربکس، باطری و موتور، نوبت به بررسی بدنه و پوسته‌ی این نوع از ابزارهای شارژی رسید. طراحی ارگونومیک و زیبایی و استقامت از جمله مواردی بود که در ساخت بدنه‌ی دریل شارژی با گذشت زمان در نظر گرفته شد.

حالت ارگونومیکی

 برای آن که دریل‌های شارژی بیشترین کارآیی و ایمنی و سازگاری با محیط و کاربر را داشته باشند تغییرات زیادی در ظاهر و بدنه‌ی دستگاه ایجاد شد. مثلا سعی شد تا با وجود کارآیی بهتر و قدرت و استقامت بیشتر در بدنه‌ی دستگاه، وزن آن کاهش یابد تا دست کاربر کمتر خسته شود.

روکش نرم لاستیکی یکی دیگر از ابتکاراتی بود که بر روی ناحیه‌ی قرارگیری دست تعبیه شد و تا حد زیادی ضربات و لرزش‌ها را کم کرد.

 در عین حال این روکش‌های نرم لاستیکی در نواحی دیگر پوسته نیز طراحی شد و باعث شد تا بر اثر ضربه یا سقوط دستگاه، به میزان زیادی از شکستگی پوسته جلوگیری نماید.

در ابتدا که باطری‌های لیتیومی در دریل شارژی طراحی شد شاید کمپانی‌های تولیدی با تغییر در شکل ظاهری باطری خواستند آمدن این نوع باطری را به مشتریان اعلام نمایند. بنابر این در همه‌ی برندها باطری لیتیومی دریل شارژی در دسته‌ی سویچ قرار می‌گرفت و سطح مقطع آن به گونه‌ای بود که این گونه دریل شارژی‌ها بر روی باطری به صورت ایستاده قرار نمی‌گرفت و اصولا یا آن را بر روی زمین میخواباندند، یا با یک کیف کمری به کمربند حمایل می‌شد. البته در این شکل و شمایل، حمل و نقل ابزار تا حدی آسان‌تر بود.

اما این شکل ظاهری یک مشکل ارگونومیکی را ایجاد می‌نمود و آن قطر دسته سویچ بود که به خاطر قرارگیری باطری در آن تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کرد و واقعیت آن بود که به خوبی در دست قرار نمی‌گرفت و تسلط کاربر روی دستگاه به میزان زیادی کم شده منجر به خستگی دست می‌گردید.

با توجه به این مشکل، طراحی‌های جدید آغاز شد و باطری‌های لیتیومی به گونه‌ای طراحی شد که دستگاه بر روی باطری قرار گرفته و بایستد وعلاوه بر این دسته‌ی سویچ تا حد امکان باریک و ظریف باشد. شما می‌توانید در این طراحی‌ها حالت ارگونومیکی را به خوبی ببینید و حس نمایید و هنگامی که دستگاه را در دست می‌گیرید متوجه می‌شوید که دسته سویچ از ناحیه‌ی قرارگیری سویچ به سمت باطری، بتدریج باریک می‌شود تا تمام انگشتان دست به راحتی دور تا دور دسته را در بر بگیرد و تسلط کافی را در حین کار بوجود آورده، خستگی دست را به حداقل برساند.

از طرف دیگر در طراحی جدید باطری با یک ضامن بر روی پوسته‌ی دستگاه قفل می‌شود و درآوردن باطری برای تعویض یا شارژ مجدد به راحتی و سادگی بیشتری انجام می‌شود.

سوئیچ

 سوئیچ نیز در طول زمان در دریل شارژی تغییرات فراوانی داشته است.

در ابتدا سوییچ‌ها تنها به عنوان کلید روشن – خاموش کارآیی داشت. به مرور امکانات بیشتری فزوده شد.سیستم چپگرد – راستگردایجاد شد و کاربران به راحتی علاوه بر دریل‌کاری می‌توانستند به عنوان پیچ گوشتی برای باز و بسته کردن پیچ نیز استفاده نمایند. این امکان در واقع باعث ارتقا دریل شارژی به عنوان دریل پیچ گوشتی شارژی شد. البته این مساله باعث شد تا باز و بسته شدن سه نظام خودکار نیز بسیار آسان شود.

بعد از آن نیز سویچ دریل شارژی دستخوش تحول مهم دیگری شد. این تحول زمانی پیش آمد که در پیچ‌کاری و سوراخ‌کاری توسط دریل شارژی، حرکت ناگهانی سه نظام، دقت و کنترل دستگاه را با مشکل مواجه می‌کرد و ابتدای سوراخ‌کاری یا پیچ‌کاری با سر خوردن مته یا سَر پیچ‌گوشتی مواجه می‌شد، و یا در حین پیچ‌کاری، سر پیچ گوشتی به علت بالا بودن سرعت اولیه از روی گُل پیچ در رفته و مشکلاتی ایجاد می‌شد.

بنابر این سیستم کنترل سرعت به این نوع سویچ‌ها اضافه شد و کاربر می‌توانست با فشار کم به شستی سویچ سرعت آن را در حداقل نگه داشته و یا بالعکس سرعت آن را با فشار بیشتر افزایش دهد.

اما در سویچ دریل شارژی تغییر دیگری نیز به وقوع پیوست و آن ترمز سریع به محض رها شدن شستی سویچ بود. با رها شدن سویچ یک جریان عکس به موتور وارد می‌شود، یعنی جریانی که در یک لحظه حالت چپگرد یا راستگرد به موتور می‌دهد و قطع می‌شود. این جریان عکسِ لحظه‌ای و قطع آن باعث می‌شود که دریل شارژی در لحظه از حرکت بایستد و خاموش شود. این موضوع از یک طرف سوراخ‌کاری و پیچ‌کاری را دقت می‌بخشد و از طرف دیگر استهلاک دستگاه را در مورد چرخش اضافی دستگاه و قطعات به حداقل می‌رساند.

سه نظام

حنی سه نظام هم در مقوله‌ی تغییر و تحول دریل شارژی بی نصیب نماند.

در ابتدا شرکت‌های تولیدی از سه نظام 10 میلی‌متر آچاری استفاده می‌نمودند و همراه داشتن یک آچار سه نظام لازم و ضروری بود. اما در دریلی که دیگر نیاز به برق نداشت و شما در هر جایی می‌توانستید از آن استفاده کنید، شاید به همراه داشتن آچار سه نظام نقیصه‌ای بود که توسط کاربران به نقد کشیده می‌شد. بنابر این در ابتدا سه نظام‌های 10 میلی‌متر اتوماتیک طراحی شد. سپس در دریل شارژی‌های قوی‌تر، از سه نظام 13 میلی‌متر استفاده شد.

این سه نظام‌ها در ابتدا با پوشش پلاستیکی طراحی می‌شدند و سپس با بدنه‌ی فلزی برای کارهای سخت و سنگین طراحی و به دریل شارژی متصل شدند.

برای آن که بر اثر حرکت چپگرد – راستگرد که در این‌گونه دریل شارژی ها به سرعت انجام می‌شود و گشتاور زیادی را وارد می‌آورد، سه نظام از روی  شفت گیربکس باز شود، یک پیچ رزوه چپ در انتهای سه نظام برای اتصال به شفت گیربکس طراحی شده تا حرکت چپگرد را خنثی نماید.

سروران گرامی، این مطالب که در این مقاله با شما در میان گذاشته شد، تنها توضیحات مختصر و عمومی در خصوص دریل شارژی بود. پیشرفت در همه‌ی زمینه‌های تکنولوژی در خصوص این نوع از ابزارها همچنان ادامه دارد و دائما کار‍‌آیی آن افزایش می‌یابد. مثلا به تازگی یک باطری لیتیوم توسط برند ماکیتا برای دریل شارژی ماکیتا طراحی شده که 40 ولت می‌باشد و در میان باطری‌های دریل شارژی یک تحول مهم بشمار می‌رود.

یا در زمینه‌ی گیربکس، شرکت AEG دریل شارژی BSB 18 CBL – 202 – C را به بازار ارائه کرده و شما می‌توانید بدون نیاز به آچار و یا ابزار خاصی این دستگاه را به یک پیچ گوشتی شارژی یا دریل سرکج نیز تبدیل نمایید.

انشاالله روزی برسد که با توجه به قوای موجود در جوانان این مرز و بوم بتوانیم به تولید این گونه ابزارها در کشور عزیزمان ایران بپردازیم.

انواع دریل شارژی
دریل شارژی سفیر مدل 7848
دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل GSB 180-Li
دریل شارژی سفیر مدل 7847

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *