روش بازگرداندن کالا

به جهت تامین آسودگی خاطر و رضایت‌مندی مشتریان ، تلاش مجموعه‌ی ابزار‌می بر این است که سفارشات در شرایط مطلوب به دست مشتری برسد. با این وجود ممکن است که مشتریان محترم پس از خرید با مسائلی مواجه شوند. با توجه به شرایط ذیل و رعایت آن‌ها می‌توانید از امکان مرجوعی و یا تعویض کالا برخوردار شوید.

شرایط استفاده از 3 روز ضمانت بازگشت کالا

   الف- اگر کالای خریداری شده ایراد یا اشکال فنی داشته باشد :

1- اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 24 ساعت پس از دریافت کالا، به ابزار‌می اطلاع داده شود.

2- لازم است کارتن و جعبه‌ی اصلی محصولات تا پایان 3 روز مهلت استفاده، نگهداری شده و از دور ریختن و خرابی آن جدا خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه‌ی اصلی خود به  ابزار‌می بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه‌ی اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

3- این سرویس اشکال‌های فنی و ظاهری ( شکستگی ، خط و خش و مانند آن روی بدنه‌ی کالا ) که در اثر استفاده‌ی نادرست کاربر از کالا ایجاد شود را شامل نمی‌شود. استفاده‌ی نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیر معمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه‌ی سازنده‌ی کالا ( قید شده در دفترچه‌ی راهنمای کالا ) را شامل می‌شود.

ب – اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد :

1- وجود مغایرت باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا به واحد خدمات پس از فروش  ابزار‌می از طریق تلفن ، ایمیل ،تلگرام یا واتساپ ابزارمی اطلاع داده شود.

2- عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره‌ی جزئیات با کالای اصلی تفاوت‌هایی داشته باشد، به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

3- در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اوریجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه‌ی خود خارج نشده باشد.

4- لازم است کارتن و جعبه‌ی اصلی محصولات تا پایان 3 روز مهلت استفاده، نگهداری شده و از دور ریختن و خرابی آن جدا خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه‌ی اصلی خود به  ابزار‌می بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه‌ی اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

ج – اگر کالای خریداری شده آسیب‌دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد :

1- آسیب یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا ، به خدمات پس از فروش  ابزار‌می از طریق تلفن ، ایمیل ، تلگرام و یا واتساپ اطلاع داده شود.

2- لازم است کارتن و جعبه‌ی اصلی محصولات تا پایان 3 روز مهلت استفاده، نگهداری شده و از دور ریختن و خرابی آن جدا خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه‌ی اصلی خود به ابزار‌می بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه‌ی اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

د – اگر مشتری از خرید خود منصرف شود :

1- انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد. هر گونه دخل و تصرف ، باز کردن بسته بندی اولیه ، پلمپ ، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد ، حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.

2- از آن‌جا که ابزار‌می یک وب سایت خرده فروشی آنلاین است، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفا متعلق به مشتری یا، همان مصرف کننده است. ( سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار بوده و شامل حق استرداد نمی‌شود. )

3- اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد باید هر چه سریعتر به واحد پیگیری سفارشات  ابزار‌می ( 28422502-021 ) اطلاع داده شود.

4- اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود ، حداکثر تا 24 ساعت باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.

5- برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش ، تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا باز نشده باشد، پلمپ باشد، از آن استفاده نشده باشد و به همراه همه‌ی ملزومات و اقلام همراه آن ارسال شود. همچنین اگر کالا به همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه‌ی همراه آن الزامی است.

6- در صورت انصراف از خرید، هزینه ارسال کالا به عهده‌ی مشتری خواهد بود.

ه – اگر در اثر حمل و نقل آسیب دیدگی ایجاد شده باشد :

1- آسیب دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش  ابزار‌می اطلاع داده شود.

2- با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه‌ی محصولات ، تحویل به هر یک از شرکت‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه‌ی مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده‌ی شرکت حمل و نقل است.

3- لازم است کارتن و جعبه‌ی اصلی محصولات تا پایان 3 روز مهلت استفاده، نگهداری شده و از دور ریختن و خرابی آن جدا خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه‌ی اصلی خود به ابزار‌می بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه‌ی اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

توجه : پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت  ابزار‌می مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت در واحد خدمات پس از فروش  ابزار‌می باقی مانده و با انقضای این مهلت ابزار‌می در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن و یا مفقود شدن آن هیچ گونه مسئولیتی نخواهد د اشت.

کالا را چطور ارسال کنید ؟

1- لطفا قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید. از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش ابزار‌می جدا خودداری کنید.

2- برای ارسال باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به خوبی بسته بندی شده و لوازم جانبی و همه‌ی اقلام همراه آن مانند کابل، باتری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی و قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.

3- برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه‌ی اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. ( در صورت لزوم ، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید. )

4- فاکتور همراه کالا ارسال شده و پشت آن مشکل را بنویسید. در صورت ارسال با پست پیشتاز ، رسید پستی را نیز به فاکتور الصاق نمایید.

5- اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده پرینت گرفته یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

6- در صورتی که ساکن سایر شهرها ( جز مشهد ) هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا بغیر از پست پیشتاز به عهده‌ی مشتری بوده و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه‌ی پست پیشتاز با ارائه‌ی فاکتورو قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های ابزار‌می ، پس از تایید واحد خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز خواهد شد. از آنجا که واریز هزینه‌ی ارسال منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید را به فاکتور منگنه و همراه بسته ارسال کنید.

7- اگر ساکن مشهد هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با ابزار‌می تماس بگیرید.

8- از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا جدا خودداری نموده و در صورت لزوم جعبه‌ی اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

9- بسته‌ی خود را به آدرس زیر ارسال نمایید :

استان خراسان رضوی – شهر مشهد – بلوار سیدرضی 30 – پلاک 299

هزینه‌ی ارسال چطور محاسبه خواهد شد ؟

1- اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناس خدمات پس از فروش ابزار‌می برسد، هزینه‌های ارسال به عهده‌ی ابزار‌می خواهد بود.

2- برای واریز هزینه‌ی پست به حساب مشتری قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا به مجموعه‌ی ابزار‌می ارسال شود.

3- در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان ابزا‌ر‌می، هزینه‌ی ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده‌ی مشتری خواهد بود.

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

1- کارشناسان خدمات پس از فروش ابزار‌می ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌کنند . این کارشناسان برای تست محصولات ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و کالاهای ارائه شده در سایت ابزار‌می هستند که بطور میانگین 48 ساعت کاری زمان خواهد برد. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان ابزار‌می تایید شود، کالا تعویض شده و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین نماید.

2- تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار ابزار‌می است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا موجودی آن به اتمام برسد، ابزار‌می بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال کرده و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی ( مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود.

3- اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و ابزار‌می در قبال تهیه‌ی همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا – درج شده در فاکتور – به مشتری را می‌پذیرد.

4- پس از مشخص شدن وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، چنانچه نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

5- ملاک عمل و اقدام این مجموعه، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش ابزار‌می است.

درخواست خود را چگونه به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

1- با شماره تلفن  02128422502 تماس بگیرید.

2- پیام خود را در صفحه‌ی ” تماس با ما ” با انتخاب موضوع ” خدمات پس از فروش ” ارسال کنید.

3- به abzarme@gmail.com ایمیل بزنید.

توجه : جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.