فرز انگشتی چیست؟

فرز انگشتی چیست

 

فرز انگشتی چیست؟

 

ابزارمی در این مقاله به بررسی فرز انگشتی، کاربردهایش، انواع آن، تفاوتش با فرز مینیاتوری و آموزش کار با این ابزار می‌پردازد.

مشاهده لیست قیمت انواع فرز انگشتی

فرز انگشتی

معرفی فرز انگشتی

فرز ابزاری برقی است که از آن برای برش و پرداخت مواد فلزی و چوبی استفاده میشود. فرز انگشتی، نوعی فرز است که در کنار فرز مینیاتوری، در اموری چون نجاری، سوراخکاری، قالبسازی، فرمتراشی و … کاربرد دارد. این دستگاه نسبتاً سبک دارای یک موتور است که به طور مستقیم (بدون نیاز به چرخدنده) و با سرعت مشخصی (با واحد “دور در دقیقه”)، شفت اصلی دستگاه را میچرخاند. توان دستگاه و سرعت، از ویژگیهای خاص این محصول پرکاربرد میباشد.

انواع فرز انگشتی

فرز انگشتی گلو کوتاه

فرز انگشتی گلو بلند

کاربرد فرز انگشتی

برخی ازکاربردهای فرز انگشتی عبارتند از:

  • زنگ زدایی ابزار و وسایل فلزی
  • سنباده کاری
  • مجسمه سازی
  • پولیشکاری فلزات
  • صنعت مبلمان
  • تعمیر بدنه خودرو
  • تیز کردن اره
  • تمیز کردن قطعات قالبهای ریخته گری
  • سنگ زنی داخل قطعات فلزی که به شکل استوانه ای هستند

تفاوت فرز انگشتی با فرز مینیاتوری

تفاوت اصلی این دو ابزار در کاربرد آنهاست. از فرز مینیاتوری به دلیل حجم و وزن کمتر و کوچکتر در امور ظریف کاری و هنری مثل معرق کاری، منبت کاری و حکاکی استفاده می شود.در حالی که فرز انگشتی به خاطر قدرت بیشتر و حجم بزرگتر دستگاه برای فعالیتهایی سخت تر مانند سنگ زنی به وسیله سنگ انگشتی و سمباده زنی عموما در دهانه قطعات فلزی یا چوبی و…. استفاده می شود.

خرید فرز انگشتی

در هنگام خرید فرز انگشتی شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که بهترین فرز انگشتی کدام یک از برندهای موجود در بازار است.

در ابتدا این گونه به نظر می رسد که تمام دستگاههای فرز انگشتی یک کار را انجام می دهند و در ظاهر تفاوتی ندارند.
اما در مرحله اول کیفیت و در مرحله دوم تکنولوژی موجود در هر یک از آنها و در مرتبه سوم کاربری ماست که بهترین فرز انگشتی را مشخص می کند.

چنانچه برای فعالیت حرفه‌ای نیاز به فرز انگشتی داشته باشید، می‌توانید از یک فرز انگشتی با برندهای حرفه ای یا جهانی مثل فرز انگشتی بوش، فرز انگشتی متابو یا فرز انگشتی ماکیتا استفاده نمایید.
اگر کار شما یک فعالیت نیمه صنعتی یا خانگی باشد، در این حالت با صرف هزینه به مراتب کمتر می توانید از برندهای ارزانتر  مثل فرز انگشتی DCA، فرز انگشتی توسن یا فرز انگشتی رونیکس استفاده نمایید .
برای اطلاع از قیمت فرز انگشتی و مشخصات ابزارهای موجود به لیست قیمت فرز انگشتی مراجعه نمایید. پشتیبانی ابزارمی آماده پاسخگویی به پرسشهای شما درباره محصولات مختلف میباشد.

نظر شما درباره‌ی فرز انگشتی چیست؟ آیا تجربه استفاده از این ابزار را داشته‌اید؟

1 دیدگاه برای “فرز انگشتی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *