کاربرد پروفیل بر چیست ؟

کاربرد پروفیل بر

در گذشته‌های نه چندان دور،حدودا 20 تا 25 سال پیش در کارگاههای آهنگری و جوشکاری برای اغلب برش‌کاری‌ها از دستگاهی به نام اره آتیشی استفاده می‌شد.

 

مشاهده لیست قیمت انواع پروفیل بر

 

به پادکست رادیویی مقاله “کاربرد پروفیل بر ها” گوش کنید:

اره آتشی چیست ؟

این ابزار برقی دارای یک موتور 3فاز حدودا 10 اسب بخار بود و با بدنه‌ی فلزی خود دستگاه حدود 100 کیلوگرم وزن داشت.

به تمام مشخصات می‌بایست یک سر و صدای زیاد رو هم اضافه کرد که تمام نفرات اون کارگاه و حتی همسایگان را به ستوه می‌آورد.

علاوه بر این‌ها معضلات دیگری نیز در این حرفه وجود داشت. مثلا یک جوشکار هیچگاه نمی‌توانست این دستگاه را از کارگاه آهنگری به محل کار برده و برش‌کاری‌ها را در محل انجام دهد. بلکه مجبور می‌شد که اغلب، کار برش‌کاری و جوش‌کاری را در محل کارگاه خود انجام داده و مثلا در و پنجره‌ی ساخته شده رو به سختی به محل نصب برده و تحویل دهد.

حال تصور کنید که اگر سازنده‌ی در و پنجره مثلا اشتباه کوچکی در ابعاد و اندازه‌ها کرده بود، پس از این همه بگیر و ببند، نصب هم امکان پذیر نبود و اغلب میبایست سازه‌ی مورد نظر به کارگاه آهنگری برمی‌گشت تا دوباره برش خورده و جوشکاری شود، چرا که برخی از برشکاریها حتی کار سنگ فرز هم نبود تا در این مرحله به کمک فرد بیاید.

اره پروفیل بر

به مرور و با پیشرفت صنعت در همه‌ی زمینه‌ها، طراحان ابزارهای برقی در این خصوص نیز تغییراتی را ایجاد نمودند و نیاز این گروه از صنعتگران را با ابزاری جدید برطرف نمودند.

پروفیل بر به عنوان ابزار برش طراحی و تولید شد و دیگر مشکلی برای حمل و نقل آن وجود نداشت .

علاوه بر این به برق صنعتی هم نیازی نبود.

به همین دلیل خیلی زود این ابزار برقی سهم خود را در بازار ابزار و صنعتگران این رشته یعنی کارگاههای آهنگری پیدا کرد.

کاربرد پروفیل بر چیست ؟

دلایل بسیاری باعث شد که توجه مصرف کنندگان به این ابزار برقی جلب شود. از جمله این دلایل :

  • قابلیت فارسی‌بر کردن قطعات فلزی به صورت 45 درجه به چپ و راست.
  • مجهز بودن به گیره‌ی قطعه کار که با یک دستگیره به سرعت باز و بسته می‌شود و به محکمی قطعه کار را در زیر صفحه برش قرار می‌دهد.
  • طراحی 355 میلیمتر صفحه برش در اغلب برندها که باعث می‌شود تا قطعات بزرگتر پروفیل هم در زیر فک دستگاه قرار گیرد و برش آن به آسانی انجام شود .
  • مجهز بودن به قفل ایمنی سویچ که باعث می‌شود کاربر با حواس کاملا جمع با رها سازی قفل سویچ به روشن کردن پروفیل بر اقدام نماید.
  • برای ایمنی بیشتر کاربر، یک محافظ بر روی صفحه برش طراحی شده که همزمان با باز شدن فک دستگاه و بالا رفتن صفحه روی آن را می‍پوشاند، ولی دست کاربر را حفظ می‌نماید.
  • در برخی از برندها دستکش کار و عینک محافظ چشم هم در بسته بندی دستگاه پروفیل بر قرار می‌دهند.. کاربران عزیز توجه نمایند که اگر در بسته بندی دستگاه هم این دو مورد وسایل حفاظتی نبود، بهتر است برای ایمنی بیشتر آن را تهیه و استفاده نمایند.
  • وزن پروفیل‌بر ها در اغلب برندها مثل بوش، ماکیتا، توسن، رونیکس، apn، aeg و ….. حدود 20 کیلوگرم طراحی شده است. این امر هم باعث حمل و نقل آسان و راحت این قبیل ابزارها می‌شود، و هم باعث می‌شود تا استقرار پروفیل بر روی سطح زمین یا میز کار به خوبی صورت پذیرد و از حرکت آن در حین کار جلوگیری نماید.

اره پروفیل بر ماکیتا مدل M2400

اره پروفیل بر مدل 4971 سفیر

اره پروفیل بر محک مدل CCM-355H

اره پروفیل بر پوکا مدل CM3503

 

 مشاهده لیست قیمت پروفیل بر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *